GIZ

16.000'den fazla çalışanıyla dünyada 130’dan fazla ülkede faaliyette olan GİZ, sürdürülebilir kalkınma için talep esaslı, ihtiyaca yönelik ve etkin hizmetler sunmaktadır. Kurumun çalışma alanı ekonomiden istihdam teşvikine, yeniden yapılanmaya, beslenme, sağlık ve temel eğitimin güvence altına alınmasına, çevre, kaynak ve iklimin korumasına kadar uzanmaktadır. GİZ işbirliği ortaklarını yönetim ve lojistik hizmetlerle, ihtiyaç durumlarında acil yardım ve mülteci programlarıyla desteklemektedir.

SGDD-ASAM

20 yılı aşkın süredir, SGDD-ASAM kendisini, mültecilerin ve sığınmacıların Türkiye'de karşılaştıkları sorunlara çözüm yolu bulmaya, birincil ihtiyaçlarını karşılamaya ve temel hak ve hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak için destek vermeye adamıştır. Kuruluşundan bu yana SGDD-ASAM, çatışma bölgelerinden gelen sığınmacılara ve mültecilere psiko-sosyal destek sağlamaktadır.

MUDEM

MUDEM'in amaçları arasında, sığınmacı ve mültecilerin temel ve sosyal haklara erişimlerinde sosyal ve yasal danışmanlık vererek yardımcı olmak, mülteci ve sığınmacıların acil ihtiyaçlarına yönelik yardım dağıtımları gerçekleştirmek, alanda çalışan diğer sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları arasında iletişimi güçlendirmek, alana ilişkin faaliyetlerin ve bilgilerin paylaşabilmesi için saha çalışanları ve kurumlar arasında bir network oluşturmak yer almaktadır.

“Together We Stand” Projesi Ankara’da ASAM tarafından, İstanbul’da MUDEM tarafından yürütülmekte olup, GIZ ve ASAM işbirliği ile 18-30 yaşları arasındaki Suriyeli ve Türk gençlerin gönüllülük ve de proje konularında eğitilerek deneyim kazanmalarını, Suriyeli ve Türk toplulukların işbirliği ve beraberliğini geliştirmeyi hedeflemektedir.

İletişim Formu

Bize Ulaşın

Ankara : Şafaktepe Mah. Arif Yıldız Cad. No:51 Gülveren Mamak / Ankara

İstanbul : Kamerhatun Mahallesi Hamalbaşı Caddesi No:22/8 Beyoğlu / İstanbul

0(312) 363 30 03 (ASAM)

0(312) 427 27 02 (MUDEM)

destek@birliktemaeaan.org